One More Dash

To zabawny tytuł. W końcu nie odnosi się do treści gry, ale do reakcji gracza. „Jeszcze jedna próba”, powtarza ten do znudzenia i po raz kolejny usiłuje pobić swój rekord. To oczywiście efekt tego, że One More Dash do prostych gier nie należy. Wymaga refleksu, a i tak ginie się co kilkadziesiąt sekund. Trudno to nazwać długim i dostojnym życiem.

Na czym polega zabawa? Na przeskakiwaniu pomiędzy kolejnymi obręczami. W znacznym stopniu dzieje się to automatycznie – gracz dotyka ekranu i niewielka kulka przeskakuje z jednej obręczy na kolejną. Tyle że wokół tych kolejnych krążą bariery. Trzeba tak wycyrklować, by przeskok odbył się w wtedy, kiedy akurat bariera się odkręciła. Niby proste, ale wcale proste nie jest, bo zabawa kończy się, kiedy zbyt długo stoi się na jednej z obręczy.

Bariery są różne. Jedne – te z kolcami – momentalnie niszczą kulkę gracza. Inne po prostu ją odbijają, tak że wraca na punkt startu (przy okazji gracz może stracić punkty możliwe do zdobycia za ten skok). Zdarza się jednak, że bariera odbija kulkę gdzieś w przestrzeń, co również jest jednoznaczne ze stratą życia. W efekcie umiejętne wymierzanie skoków to jedyna gwarancja przetrwania.

Celem One More Dash jest zdobycie jak największej ilości punktów. Niejako przy okazji zalicza się rozmaite achievmenty (np. 15 sekund rytmicznej gry, zdobycie 50 punktów) oraz zdobywa walutę umożliwiającą zakup innych kulek i teł. Różnice są niewielkie, ale zawsze to jakaś atrakcja w tej niezbyt skomplikowanej graficznie grze.

Fifi

One More Dash, SMG Studio, Android, iOS

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.