Dark Arcana: The Carnival

Polskie studio Artifex Mundi świetnie sobie radzi na rynku specyficznych przygodówek. Specyficznych, bo chwilami bliższym grom logicznym niż klasycznym reprezentantom gatunku. Pojawiająca się fabuła jest często pretekstowa i służy zbudowaniu klimatu. Stanowi też łącznik pomiędzy kolejnymi światami, które oferują nowe zadania i atrakcje.

Akcja Dark Arcana: The Carnival rozpoczyna się w wesołym miasteczku, miejscu z pozoru radosnym, a w rzeczywistości niepokojącym i przepełnionym złowrogą magią. Udaje się tam pewna młoda kobieta razem ze swoją córeczką. I znika. Wtedy właśnie do akcji wkracza gracz, a dokładniej detektyw. Początkowo eksploruje sam lunapark, później jednak przechodzi na drugą stronę lustra i odwiedza niepokojący, pełen tajemnic świat. Do końca historii dociera po około pięciu godzinach nieśpiesznej zabawy.

Zagadki są zróżnicowane. Dominują oczywiście zadania polegające na wyszukiwaniu ukrytych przedmiotów i wskazywaniu ich palcem, ale są też rozmaite układanki. Czasami trzeba również użyć znalezionego gadżetu w odpowiednim miejscu, innym razem czymś umiejętnie pomanipulować. Trzeba przyznać, że zadania są ciekawe i z reguły niezbyt skomplikowane – dzięki temu nikt w Dark Arcana: The Carnival nie utknie na długie godziny.

Pod względem technicznym program stoi na wysokim poziomie. Ręcznie malowane tła robią przyjemne wrażenie, zaś scenki animowane – przynajmniej na komórkach – wyglądają przyzwoicie. Opowiadana historia ma klimat, zaś przedzieranie się przez nią sprawia satysfakcję. Jednocześnie Dark Arcana: The Carnival nie różni się znacząco od wcześniejszych produkcji Artifex Mundi. Czy to dobrze, czy źle – każdy musi zadecydować sam.

Fifi

Dark Arcana: The Carnival, Artifex Mundi, iOS, Android, PC, Mac

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.