Bloodsucking Bastards

Siermiężny zapach tandety unosi się nad tym tytułem. Wyraźnie czuć, że twórcy nie dysponowali duży budżetem i oszczędzali właściwie na wszystkim. Niemal cały film nakręcili w kilku pomieszczeniach biurowych i nie mieli zbyt wielu pieniędzy na efekty specjalne. W efekcie czuć teatralną sztuczność niektórych scen, gołym okiem widać kolejne niedoróbki. Ale jeśli przymknąć na to oko, Bloodsucking Bastards ogląda się całkiem przyjemnie.

Akcja filmu toczy się w firmie handlowej sprzedającej różnego typu produkty przez telefon. Evan (Fran Kranz) właśnie rozstał się ze swoją dziewczyną i jednocześnie koleżanką, z pracy, Amandą (Emma Fitzpatrick). Kiedy powiedziała mu, że go kocha, zdołał wykrztusić jedynie „Nie!”. Jego kumple mają więc niezły ubaw. Całymi dniami siedzą przed monitorami lub w kuchni i właściwie nic nie robią. Nawet nie pozorują pracy. Sytuacja zmieni się, kiedy w budynku zaczną grasować wampiry.

Bloodsucking Bastards to czarna komedia nabijająca się z życia w małych firmach. Chwilami bardzo udane pokazuje absurdy ich działalności, kompletnie bezsensowne produkty, w które nawet zarząd nie wierzy, oraz stosunek zwykłych pracowników do swoich obowiązków. Chwilami przypomina to komedię Życie biurowe czy serial Biuro, w których bohaterowie też świetnie się bawili, wycinali sobie nawzajem dowcipy i właściwie nie wiadomo, czy kiedykolwiek zajmowali się robotą.

Wprowadzenie elementów horroru – znikający ludzie, pojawiające się tu i ówdzie trupy – stanowią logiczną część tej opowieści i w subtelny sposób pokazują, kim właściwie są pracownicy niższego szczebla w każdej korporacji. Humoru w Bloodsucking Bastards jest więc sporo, chwilami dość specyficznego, ale pozbawionego zbędnych wulgaryzmów. Całość jest może i siermiężna, ale na pewno nie taka zła, jakby mogło się wydawać. To przyjemny, lekki film.

Wojciech Kąkol

Bloodsucking Bastards, reż. Brian James O’Connell, wyst. Fran Kranz, Pedro Pascal, Joey Kern, Joel Murray, Emma Fitzpatrick, Yvette Yates

Ocena: 6/10

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.