Critter Escape!

Critter EscapeKosmici przybywają na naszą planetę w dwóch celach. Najczęściej starają się nas podbić i przy okazji przetestować na nas swoją futurystyczną broń. Tym z reguły w ostatniej chwili odgryzamy się, odsyłając tam, skąd przyszli (albo i jeszcze dalej). Nieco rzadziej ufoki pojawiają się w naszych laboratoriach, by poddać się okrutnym rządowym eksperymentom i później stamtąd zwiać. Drogę przetarł im słynny E.T., łysy kurdupel Stevena Spielberga, teraz jednak podąża za nim niewiele bardziej estetyczny kosmita z gry Critter Escape!.

Przygotowana z myślą o komórkach gra to prosta labiryntówka podzielona na ponad sto etapów o rosnącym poziomie trudności. Każdy z nich stanowi jakąś część podziemnego laboratorium naukowego. Są tu ciasne korytarze, niewielkie pomieszczenia połączone siatką przejść, wszechobecni strażnicy i dziwaczne urządzenia mające utrudnić życie ewentualnym uciekinierom, od miotaczy płomieni po kafelki podłogowe, na których stanąć można tylko raz. Na szczęście rzeczony kosmita nie poddaje się i podejmuje próbę ucieczki. Nasze zadanie sprowadza się do wskazania mu właściwej drogi do wyjścia. No i zebraniu przy okazji ukradzionego mu sprzętu czy uwolnieniu pobratymców.

Ową drogę rysujemy palcem po ekranie. Ufok od razu zaczyna nią podążać. I tu pojawia się problem. Gość gna na ślepo, nie zastanawiając się, co go czeka. Bardzo możliwe, że napatoczy się pod nos ochroniarzowi i tym samym zniweczy cały plan. Dlatego my – jako jego „kierownicy” – musimy uwzględnić nie tylko ewentualne pułapki, ale i ruchy goryli. Powinniśmy przeanalizować ich standardowe trasy i odpowiednio skorygować naszą. Jak to dobrze, że po drodze można znaleźć rozmaite ułatwienia, takie jak przyspieszacz, niewidzialność czy trujący gaz.

Gra Critter Escape!, dzieło potężnego koncernu Chillingo, ma przyjemną, choć nie oszałamiającą trójwymiarową grafikę, prosty interfejs oraz sensownie dobrany poziom trudności. Jeśli ktoś lubi zręcznościówki z mocnym dodatkiem logiki, będzie z niej zadowolony. Tym bardziej, że program udostępniono ostatnio za darmo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.