Celluloid Bloodbath: More Prevues from Hell

Dokument Celluloid Bloodbath: More Prevues from Hell to gratka dla koneserów tandetnych horrorów z lat 60. i 70. Zwłaszcza tych fanów, którzy z niejasnych powodów nie dysponują dostępem do internetu, gdzie jest wszystko, za to lubią oglądać zwiastuny. Bo jest ich tu mnóstwo i w dodatku okraszone są komentarzami „gwiazd”.

Na Celluloid Bloodbath: More Prevues from Hell składa się ponad 60 zwiastunów bądź fragmentów zwiastunów tandetnych produkcji sprzed lat. To w większości tytuły, o których dawno już zapomniał świat. The Flesh Eaters. The Slime People. She Freak. Astro Zombies. Są też i nieco bardziej znane produkcje, takie jak Egzorcysta czy Przestraszmy Jessicę na śmierć, ale sąsiadują one z takimi dziełami sztuki jak Wilkołak kontra wampirzyca, Kot o dziewięciu ogonach, Cztery muchy na szarym aksamicie czy chociażby Czarny odwłok tarantuli.

Oglądanie zwiastunów umilają widzom komentarze wygłaszane przez upiorną laleczkę o męczącym głosie oraz komentarze aktorów, którzy grywali przed laty w horrorach. Komentarze te często niewiele wnoszą do tematu, czasami sprawiają wrażenie nieprzemyślanych ogólników. Podejrzewam jednak, że fani gatunku wyłuskają tu parę ciekawostek i być może spróbują sięgnąć po niektóre ze wspomnianych tytułów. Nie będzie to jednak łatwe. To nie są produkcje, które można znaleźć na Netfliksie.

Jasne, zwiastuny zebrane w Celluloid Bloodbath: More Prevues from Hell są starannie wyselekcjonowane i całkiem dobrej jakości. Zgadzam się, wymagało to wysiłku od twórców. A jednak film ogląda się z uczuciem niedosytu. Temat tandetnych horrorów jest na tyle ciekawy, że można było wyciągnąć z niego znacznie więcej.

Zobacz, jeśli:
– Lubisz stare, tanie horrory
– Kochasz zwiastuny
– Liczysz na ciekawostki i kurioza

Odpuść sobie, jeśli:
– Masz nadzieję czegoś się z dokumentu nauczyć
– Masz uczulenie na tandetę

Michał Zacharzewski

Celluloid Bloodbath: More Prevues from Hell, 2012, reż. Jim Monaco, James F. Murray Jr., wyst. Ginger Lynn, Michelle Bauer, Amy Lynn Best, Conrad Brooks, Raine Brown, April Monique Burril, Darian Caine, Veronica Carlson, William Forsythe, Carmela Hayslett, Sarah French, Robert Kerman, Debra Lamb, George Kosana, Cindy Marie Martin, Caroline Munro, Denise Nickerson, Linnea Quigley, Seka, Giovanni Lombardo Radice, Joe Zaso, Reyna Young, John Zacherle

Ocena: 3,5/10

Polub nas na FacebookuTikToku i Instagramie.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.
Sprawdź dostępność na platformach filmowych i VOD.

Jedna uwaga do wpisu “Celluloid Bloodbath: More Prevues from Hell

Dodaj komentarz

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.