Timber Tennis

Niepozorna gra o drwalu ścinającym drzewa, zatytułowana z angielska Timberman, do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych polskich produkcji. Sukces odniosła ogólnoświatowy i dlatego każda kolejna zręcznościówka firmy Digital Melody budzi spore zainteresowanie. Timber Tennis też dobrze się ściąga, choć trudno nazwać tę produkcję oryginalną. To kolejna wariacja na temat tenisa, tym razem z banalnie prostym sterowaniem i charakterystyczną umowną grafiką.

Nie ma tu gemów, setów i meczów. Gracz ma tylko jedno życie. Popełni błąd, czyli przepuści piłkę bądź pośle ją poza kort, przegrywa. Oczywiście może wówczas wykupić kontynuowanie zabawy za zebrane podczas gry złote monety bądź po prostu obejrzeć reklamę, ale powiedzmy sobie szczerze – to nie jest zagranie fair. Aby nie musieć go stosować, trzeba po prostu nauczyć się odbijać piłkę oraz wykorzystywać tak zwane uderzenia specjalne.

Sterowanie jest banalne. Bohatera można bowiem przesuwać tylko w lewo i w prawo. Kiedy znajdzie się w torze lotu piłki, automatycznie przebije ją na drugą stronę. Sterowany przez sztuczną inteligencję przeciwnik nie ma w zwyczaju się mylić. Jak więc go pokonać? Co kilka uderzeń gracz ma prawo wykonać wspomniane uderzenie specjalne, czyli zadecydować, w którą stronę pośle wyjątkowo mocny return. Wystarczy tapnać w odpowiednim momencie i… punkt zdobyty.

Celem zabawy jest dotarcie jak najwyżej w wirtualnym turnieju, czyli de facto przetrwanie jak najdłużej bez straty życia. Oczywiście podczas zabawy zmieniają się korty i przeciwnicy, a poziom trudności rośnie. Złote monety dodatkowo umożliwiają kupowanie nowych piłek i ciuszków, jest też tryb multiplayer polegający na porównywaniu wyników. Wygodne sterowanie i prosta, ale przyjemna dla oka grafika to kolejne zalety Timber Tennis. Fajnie, że taka skromna, ale wciągająca gra powstała w naszym kraju!

Fifi

Timber Tennis, Digital Melody, iOS, Android

Polub nas na Facebooku!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.