Zdrowy rozsądek w biznesie – dla nastolatków – Kathryn Daniels

Wydawnictwo Aspekt kilkanaście lat temu chciało wychować nowe pokolenie biznesmenów. Seria książeczek przeznaczonych dla nastolatków, przybliżających im podstawy prowadzenia firmy czy chociażby działania w sposób ekonomiczny, nie odniosła jednak wielkiego sukcesu (wnioskuję po ilości komentarzy na serwisie Lubimyczytać). Trochę szkoda, bo to proste i przyjemne lektury, tłumaczące podstawy w sposób ciekawy i pełen anegdot.

Zdrowy rozsądek w biznesie – dla nastolatków powstał na bazie rad i doświadczeń amerykańskiego biznesmena, który nazywał się Anthony Maybury i nie jest w naszym kraju znany. Nic dziwnego, to żaden potentat, choć prowadził przez lata swoją firmę, i to z sukcesami. Już na emeryturze podzielił się z autorką książki, Kathryn Daniels, garścią uwag i obserwacji, które mogą pomóc dzieciakom zrozumieć bardzo podstawowe praw biznesu.

Sam Maybury twierdzi, że przez lata uważał, iż u podstawy jego sukcesu leżała wiedza technologiczna i dobra znajomość matematyki, umiejętność policzenia tego i owego. Z czasem doszedł do wniosku, że dużo ważniejsze jest doświadczenie, i to nie tylko własne, ale również te czerpane od innych ludzi. I że najlepszą strategią biznesową jest zdrowy rozsądek. Stąd podpowiada, jak wyglądają rynki, jakie produkty do nich pasują, na ile ważne są ich badania, czym różnią się potrzeby od wymagań i tak dalej. A wszystko to na banalnie prostych przykładach, które mają pokazać sposób myślenia.

Rozdzialiki w Zdrowym rozsądku w biznesie – dla nastolatków i dotyczą konkretnych tematów. Wykładają prostą i banalną w sumie prawdę, okraszając ją historyjkami. Przede wszystkim otwierają dzieciakom głowy, zmieniają trochę sposób myślenia. Może w przyszłości to zaprocentuje.

Joel

Zdrowy rozsądek w biznesie – dla nastolatków
Tytuł oryginału: Common Sense Business for Kids
Autorka: Kathryn Daniels
Wydawnictwo Aspekt

Polub nas na Facebooku i Twitterze.
Polub nas w serwisie Media Krytyk.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.